CRM (ang. customer relationship management) – to zbiór metod oraz narzędzi ważnych w zarządzaniu kontaktami z klientami. Koncepcja CRM realizowana jest przy użyciu specjalistycznego oprogramowania na przykład systemu ITCube CRM.

Co to jest CRM?

CRM (Customer relationship management - zarządzanie kontaktami z klientami) to koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem, która rozwija się już od wielu lat natomiast w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności. CRM to zespół narzędzi, procedur oraz schematów postępowania tworzących strategię i filozofię działania przedsiębiorstwa, gdzie stały kontakt i zadowolenie klientów jest kluczową kwestią. Koncepcja CRM oparta jest na kompleksowym poznaniu Klienta, gromadzeniu o nim informacji oraz dzieleniu się tą wiedzą pomiędzy pracownikami firmy. Precyzyjna identyfikacja Klienta, jego wymagań, przyzwyczajeń oraz oczekiwań umożliwia przygotowanie spersonalizowanej oferty. Dzięki temu firma uzyska przewagę nad konkurencją, a kontrahent będzie zadowolony z szybkiej oraz profesjonalnej obsługi. Zarządzanie Relacjami z Klientami polega także na identyfikacja kluczowych podmiotów oraz skoncentrowaniu się na ich obsłudze. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie zysków firmy oraz uporządkowaniu codziennych działań.
Czym jest system CRM?

Aby w praktyce realizować koncepcję CRM niezbędny jest program komputerowy do Zarządzania Relacjami z Klientami. System CRM to oprogramowanie, które umożliwia każdemu z użytkowników dostęp do pełnej historii kontaktów z Klientem, łatwe przygotowanie ofert oraz zamówień, odnotowywanie dowolnej zdarzeń w kontekście Klienta, planowanie czasu pracy a także realizację długoterminowych projektów biznesowych. Dostęp do aplikacji CRM z dowolnego miejsca gwarantują systemy CRM online, które obecnie są programami dominującymi na rynku. Bardzo ważne w programach CRM jest podział na kompetencje użytkowników. Dzięki modelowi uprawnień można dowolnie podzielić pracowników ze względu na ich zakres obowiązków. W systemie CRM wybrani użytkownicy mają do dyspozycji wiele raportów analizujących zachowania klientów, efektywność oraz aktywność pracowników a także prognozę przyszłych przychodów (Lejek sprzedaży).

Czy potrzebuję program CRM?

Chcesz uporządkować informacje o swoich Klientach? Uodpornić się na rotację pracowników? Szybko przygotowywać oferty oraz analizować potrzeby Klientów? Uzyskać przewagę nad konkurencją oraz zwiększyć zyski twojej firmy? Sprawnie zarządzać dokumentami w firmie? Jeżeli tak, to na pewno potrzebujesz zaawansowanego systemu klasy CRM, który Ci w tym pomoże. Programu, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb a wraz z rozwojem Twojej firmy będzie oferował Ci nowe możliwości.

Rodzaje CRM

Obecnie wyróżniamy trzy najważniejsze rodzaje systemów klasy CRM. CRM operacyjny (ang. front-office) odpowiadający jest za automatyzację podstawowych procesów biznesowych (marketing, sprzedaż, serwis). CRM komunikacyjny (często określany po angielsku Contact center) odpowiada za komunikację z kontrahentami. Z kolei CRM analityczny (ang. back-office) koncentruje się na analizie zgromadzonych danych. Program ITCube łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione rodzaje CRM.

ITCube CRM

Na polskim rynku dostępnych jest wiele programów CRM. Najczęściej wybieranym polskim system CRM online jest aplikacja ITCube. Program ITCube CRM został wdrożony w ponad tysiącu firmach, a obecnie korzysta z niego przeszło dziesięć tysięcy użytkowników. Program ITCube to kompleksowe rozwiązanie klasy CRM, które z łatwością może być dostosowane do indywidualnych wymagań Klienta. Dowodem na duże możliwości konfiguracji programu są liczne wdrożenia w bardzo wielu branżach.

Formularz kontaktu

Proszę o kontakt
Nasi Klienci
  CRM Automatyka
  System CRM branża reklamowa
  CRM online branża chemiczna
  Oprogramowanie CRM przemysł chemiczny
  System CRM motoryzacja
  CRM online branża chemiczna
  CRM online branża chemiczna
  System CRM dla budownictwa
  CRM IT
 • Program CRM agencja reklamowa
 • Oprogramowanie CRM w służbie zdrowia
  CRM przemysł motoryzacyjny
 • CRM on-line medycyna
 • System CRM teleinformatyka
  System CRM online przemysł chemiczny
 • CRM Automatyka i Robotyka
 • CRM referencje
  CRM online - wyposażenie wnętrz
 • Program CRM branża budowlana
 • Polski program CRM online
  CRM po polsku - referencje