Co to jest Google Chrome?

2019-03-21, Autor: Piotr Stanek

Google Chrome to darmowa przeglądarka internetowa stworzona oraz rozwijana przez koncern Google. Kod przeglądarki Chrome został stworzony w oparciu o rozwiązania typu open source.  Przeglądarka ta charakteryzuje się dużą szybkością oraz niezawodnością. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek na rynku obok programu Firefox.

Coraz częściej przeglądarki internetowe stają się interfejsem użytkownika dla programów CRM. Jest to ostatnio bardzo popularny trend w rozwoju systemów CRM, ponieważ dzięki przeglądarce internetowej dostęp do aplikacji możliwy jest zarówno z komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego.

Popularność przeglądarek internetowych jako interfejsu użytkownika wynika także z faktu znacznego zwiększenia możliwości języka HTML. Obecnie aplikacje obsługiwane przez przeglądarkę internetową mają de facto takie same możliwości jak tradycyjne programy do zainstalowania na komputerze stacjonarnym, ale mają tą przewagę, iż mogą być wykorzystywane także na mobilnych urządzeniach.

Aplikację Google Chrome możesz pobrać tutaj.

TAGI: Chrome, Google, Firefox, Open Source, CRM

PoprzednieNastępne