CRM dla budownictwa on-line CRM

CRM dla firmy budowlanej

Wdrożenie oprogramowania ITCube w Komatsu Poland Sp. z o.o. to doskonały przykład zastosowania programu CRM w firmie budowlanej. Firma Komatsu Poland jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w dostarczaniu najwyższej jakości maszyn budowlanych takich jak koparki, ładowarki, wozidła czy spycharki. Komatsu to uznana marka w budownictwie.

CRM w Komatsu Poland 

W marcu 2009 roku rozpoczęło się wdrożenie naszego oprogramowania CRM w firmie Komatsu Poland sp. z o.o.. Głównym celem wdrożenia było stworzenie jednego, spójnego systemu informatycznego gromadzącego informacje o potencjalnych i obecnych Klientach firmy. Dodatkowo, firma postawiła sobie za cel uporządkowanie działań handlowych oraz obiegu informacji wewnątrz firmy. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy, warunkiem koniecznym okazał się wielojęzyczny interfejs systemu. Z pośród systemów dostępnych na polskim rynku wybór padł na program CRM - ITCube, sprawdzone, polskie rozwiązanie klasy CRM, które gwarantowało szybkie i sprawne wdrożenie oraz posiadało wiele referencji z branży budowlanej.

Rozpoczęcie wdrożenia CRM w firmie budowlanej

Wdrożenie w firmie Komatsu Poland Sp. z o. o. podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy etap wdrożenia rozpoczął się od instalacji systemu w konfiguracji CRM i MAIL. Prace w tym etapie koncentrowały się wokół parametryzacji systemu pod kątem omówionych wcześniej wymagań. W szczególności zadbano o odpowiednie skonfigurowanie praw i uprawnień w systemie, dzięki czemu odpowiedni użytkownicy programu CRM mieli dostęp do przydzielonych im danych. Dodatkowo została udostępniona firmie Komatsu możliwość korzystania z interfejsu angielskiego i polskiego - co dało możliwość swobodnej pracy międzynarodowej kadrze. Prace związane z tym etapem zakończyły się szczegółowymi szkoleniami dla pracowników z systemu crm.

Drugi etap wdrożenia to przede wszystkim konfiguracja modułu PROJEKTY, który umożliwił firmie Komatsu odwzorowanie procedur istniejących w firmie budowlanej (np.: proces obsługi klienta, wypożyczanie maszyn budowlanych). Wdrożenie modułu Projekty przełożyło się na lepszy komfort pracy oraz wprowadziło większy porządek w gromadzone dane. Drugi etap wdrożenia zakończył się kolejnymi szkoleniami dla użytkowników aplikacji CRM. Całość wdrożenia została zakończona w niecały miesiąc od podpisania umów.

"Wdrożenie systemu ITCube bardzo usprawniło nam pracę i uporządkowało wiedzę o Klientach. W łatwy sposób planujemy i kontrolujemy nasze działania handlowe, a dzięki stosowaniu procedur, które "pilnuje CRM" nasze kontakty z klientami (w szczególności te długoterminowe), stały się znacznie łatwiejsze i efektywniejsze." - przyznaje pan Robert Bieliński, Sales Manager firmy Komatsu Poland Sp. z o.o.

CRM w budownictwie - podsumowanie

Aktualnie firma Komatsu Poland Sp. z o.o. używa naszego systemu CRM w wersji dla 40 użytkowników wykorzystując moduły CRM, MAIL, PROJEKTY oraz RAPORTY.

W wyniku udanego wdrożenia w polskim oddziale program CRM został wdrożony także w oddziałach na Litwie, Łotwie, Estonii oraz Finlandii. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi referencjami programu crm z branży budowlanej.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś
zainteresowany
napisz do nas!

Podanie danych osobowych oraz wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne. Administratorem danych jest ITCube Software Stanek i Śliwka Spółka Jawna z siedziba w Krakowie, przy ul. Łużyckiej 42/43, 30-658 Kraków. Dane będą przetwarzane wyłączenie zgodnie z celami wykazanymi w momencie ich zbierania oraz przetwarzane do czasu odwołania zgody lub ustania wymogu prawnego. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed wycofaniem zgody.

CRM dla firm budowlanych

5.0 5 z 3 1