CRM dla branży sportowej on-line CRM

CRM dla branży sportowej

Oprogramowanie klasy CRM stworzone przez ITCube Software jest odpowiedzią na bardzo szybki rozwój branży sportowej w Polsce i zapotrzebowanie przedsiębiorstw na profesjonalny program do zarządzania firmą. System ITCube wykorzystywany jest bardzo często w firmach  produkujących oraz dostarczających i serwisujących sprzęt sportowy. Poniżej przedstawiono opis wdrożenia aplikacji ITCube w firmie HUCK Sp. z o.o. - uznanego na świecie producenta siatek sportowych oraz przemysłowych.

Wdrożenia ITCube w HUCK 

W lipcu 2008 roku rozpoczęło się wdrożenie naszego oprogramowania CRM w firmie HUCK Polska Sp. z o.o. Głównym celem wdrożenia było stworzenie jednego, spójnego systemu informatycznego gromadzącego informacje o potencjalnych i obecnych Klientach firmy. Do tej pory dane o kontrahentach były przechowywane w różnych miejscach takich jak program handlowy czy arkusze kalkulacyjne używane przez handlowców. Uporządkowania tych wszystkich informacji podjęła się firma ITCube Software wdrażając jednocześnie swoje autorskie oprogramowanie CRM.

Etapowe wdrożenia programu CRM

Pierwszy etap wdrożenia rozpoczął się od importu danych. Na początku przeniesiono informacje o kontrahentach oraz osobach kontaktowych z programu handlowego Subiekt GT. Następnie zostały zaimportowane dane dotyczące potencjalnych Klientów takich jak urzędy, szkoły, kluby sportowe, które do tej pory znajdowały się w arkuszach kalkulacyjnych handlowców. Po uporządkowaniu tych danych, w szczególności usunięciu duplikatów, zostały zaimportowane towary z programu handlowego. Dzięki temu powstała baza produktów, na bazie której wszyscy handlowcy będą mogli przygotowywać spójne oferty a następnie wygrane sprzedaże przekształcać w zamówienia.

Aby nie przepisywać zamówień do programu handlowego, co zawsze wiąże się z dodatkową pracą oraz możliwością popełnienia błędów, zdecydowano się na zmianę programu handlowego. I tak w kolejnym etapie wdrożenia została zainstalowana Symfonia Premium a system CRM został z nią zintegrowany.

Aktualnie można w dowolnym momencie automatycznie przenieść zamówienie z systemu CRM do programu Symfonia Premium a handlowcy mają wgląd w stan rozrachunków Klientów oraz stany magazynowe.

"Wdrożenie systemu ITCube bardzo usprawniło nam pracę. Dzięki niemu w łatwy sposób mogę kontrolować pracę handlowców, a planowanie działań handlowych w szczególności tych długoterminowych, stało się znacznie prostsze." - podkreśla pan Piotr Kaczmarczyk, osoba odpowiedzialna za wdrożenie programu CRM w firmie HUCK Polska Sp. z o.o.

 

Podsumowanie

Aktualnie firma HUCK Polska Sp. z o.o. używa aplikacji ITCube w wersji dla 15 użytkowników wykorzystując moduły CRM, MAIL, FAX, PROJEKTY, INTEGRATOR do systemu Symfonia Premium. Zapraszamy także do zapoznania się ze słowniczkiem pojęć związanych z tematyka crm oraz z case study z wdrożenia systemu CRM w firmach usługowych.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś
zainteresowany
napisz do nas!

Podanie danych osobowych oraz wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne. Administratorem danych jest ITCube Software Stanek i Śliwka Spółka Jawna z siedziba w Krakowie, przy ul. Łużyckiej 42/43, 30-658 Kraków. Dane będą przetwarzane wyłączenie zgodnie z celami wykazanymi w momencie ich zbierania oraz przetwarzane do czasu odwołania zgody lub ustania wymogu prawnego. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed wycofaniem zgody.

CRM dla branży sportowej

3.7 5 z 3 1