CRM w dziale serwisu on-line CRM

CRM dla działu serwisu

2019-04-25 Autor: Piotr Stanek

System CRM jest narzędziem zaprojektowanym i stworzonym do zarządzania komunikacją z Klientem. Im lepiej jest on dostosowany do naszych potrzeb, tym bardziej nasza praca jest wydajniejsza, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie zysków. Musimy jednak pamiętać, że współczesne systemy CRM potrafią o wiele więcej i mogą być pomocne nie tylko w dziale handlowym czy marketingu, ale też wspierać działania po sprzedażowe w dziale serwisu.

Zarządzanie maszynami

ITCube SERWIS jest dodatkowym modułem naszego oprogramowania do zarządzania relacjami z Klientami, który rozszerza podstawową funkcjonalność, dostosowując go do potrzeb działu serwisu. Tak jak moduł CRM skupia się na zapisywaniu i odnotowywaniu historii kontrahenta, tak dzięki modułowi SERWIS dostajemy całkowicie nowy obiekt – maszynę. Dodając nowe urządzenie, wybieramy konkretny produkt z naszego asortymentu, który po nadaniu numeru seryjnego staje się niepowtarzalny. Od tego momentu możliwe staje się odnotowywanie historii życia maszyny. Możemy na przykład przyporządkować komu została sprzedana, wiązać z nią pliki, przypisać urządzenie do gwarancji lub kontraktu serwisowego i ustawiać daty przewidzianych przeglądów serwisowych.


Łatwe wyszukiwanie informacji

Na nic zda się najlepiej prowadzona dokumentacja, jeżeli dostęp do niej będzie utrudniony. Dzięki intuicyjnym wyszukiwarkom, szybko i bezproblemowo znajdziemy maszynę po numerze seryjnym lub fabrycznym. Mobilny serwisant, dzięki dostępowi online, zawsze będzie miał możliwość podglądu pełnej historii zdarzeń serwisowych jakie zostały przeprowadzone, a po zakończeniu pracy przy pomocy urządzenia mobilnego będzie mógł uzupełnić protokół i zakończyć przyporządkowane mu zlecenie.

Moduł Serwis to narzędzie przydatne również dla pracowników biurowych, którzy dzięki bazie gwarancji i kontraktów serwisowych będą mogli zweryfikować datę końca gwarancji lub sprawdzić warunki umowy serwisowej.


Planowanie czynności serwisowych w CRM

Każda czynność wykonywana przez serwisanta jest odnotowywana jako „działanie serwisowe” zapisywane na ogólnym kalendarzu. Pracownik ma możliwość podglądu pełnej listy swoich zadań do wykonania, a wbudowany mechanizm powiadomień automatycznie przypomni o tych najważniejszych. Co więcej, poprzez przeniesienie działań serwisowych do kalendarza urządzeń mobilnych serwisant może mieć możliwość dostępu do nich nawet offline!

Rozszerzenie naszego systemu CRM o moduł SERWIS, daje także dostęp do mechanizmu zarządzania wypożyczeniami. Dodawanie ich i kontrola nad zwrotami zostaje przeniesiona do centralnego systemu powiązanego z możliwością bezpośredniego kontaktu z Klientem przez np. wysłanie maila o terminie końca wypożyczenia.


Precyzyjne analizy działu serwisowego

Najważniejszą funkcją każdego systemu informatycznego jest możliwość generowania raportów z zapisywanych informacji. Nasz system customer relationship management posiada zestaw raportów umożliwiający lepszą kontrolę nad działaniami zachodzącymi w firmie. Raportowanie prac wykonanych przez serwis, pokazanie najczęstszych typów zleceń, czy monitorowanie wymienianych części w serwisowanych maszynach to tylko część danych wyświetlanych na „pulpicie managera serwisu”. Do tego możliwość eksportu danych do plików w formacie csv pozwalają rozszerzyć możliwości analityczne poprzez tworzenie raportów w zewnętrznych narzędziach BI.

Zobacz także:

Tagi: CRM, Serwis, CRM serwisowy, CRM dla serwisu

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś
zainteresowany
napisz do nas!

Podanie danych osobowych oraz wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne. Administratorem danych jest ITCube Software Stanek i Śliwka Spółka Jawna z siedziba w Krakowie, przy ul. Łużyckiej 42/43, 30-658 Kraków. Dane będą przetwarzane wyłączenie zgodnie z celami wykazanymi w momencie ich zbierania oraz przetwarzane do czasu odwołania zgody lub ustania wymogu prawnego. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed wycofaniem zgody.

CRM w dziale serwisowym

5.0 5 z 1 1